Ankara Sushi En İyi

Ankara sushi için en iyi lokasyonlardan birisi olmaya devam ediyor. Özellikle nüfustan kaynaklı olarak pek çok kültüre ait mutfağa erişilebilen bir şehir olması bunu sağlayan genel faktör. Uzakdoğu mutfağı ise ülkemizde çok uzun yıllardır popülarite kazanmaya devam ediyor. Hem Japon mutfağı hem de Çin mutfağı için alternatifler artıyor. 

Sushi Ankara için yalnızca merkez ilçelerde değil aynı zamanda şehrin her noktasında erişilebilecek bir lezzete dönüşmüş durumda. Üstelik farklı sushi türleri ile zenginleştirilmiş mutfaklar, alanında uzman personeller ve Uzakdoğu kültürünün her detayını kapsayan restoranlara erişmek mümkün. 

Ankara’da En İyi Sushi Nerde?

Ankara’da sushi restoranları arasında seçim yaparken elbette ki damak tadınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Zira Türkiye’de çiğ balık ile özdeşleşmiş bir tanıma sahip olsa da sushi yalnızca çiğ balıktan ibaret değil. Kullanılan balık türleri dahi yediğiniz sushinin tadı açısından önemli. Ekstradan ise pirinç, pirinç sirkesi, şeker ve Japon yosunu önemli olan yardımcı alternatifler olarak sıralanabilir.

Bunun yanı sıra sushi Ankara’da nerede yenir sorusunun ya da en iyi sushi nerede sorusunun yanıtını ararken Uzakdoğu kültürünün bir parçasına dönüşen wasabi ve tabii ki gari özelinde de seçim yapmanız mümkün olacaktır. Çünkü bunlar olmadan sushi yemek aslında tam anlamıyla o kültürün lezzetlerini tadamamanız anlamına gelebilir. 

Sushi Chopstick İle Nasıl Yenir? 

Bilhassa Uzakdoğu kökenli mutfak kültürlerinde chopstick kullanımı fazlaca yaygındır. Ancak ülkemiz kültüründe yer edinemediğinden ötürü herkesin ilk bakışta çok zor olarak addettiği yeme içme şekilleri arasında listelenebilir. Öncelikle parmaklarınız arasına yerleştireceğiniz chopsticklerle sushi gibi kolay kavranabilen bir yiyeceği sabit tutabilmek çok kolaydır. Yine de Ankara sushi lokantaları servisinizi dilediğiniz gibi açabilir. 

Fakat bunu yapamayacağınızı düşünseniz dahi endişe etmenize gerek yok. Çünkü eski Japon geleneklerinden birisi de sushiyi elle yemektir. Yani bir sushi restoranına oturduktan sonra chopstick kullanmadığınızda sizi yargılayacak hiç kimse yoktur. Gayet rahat bir biçimde elinizle yiyebilir, mevcut restoranda çalışan görevlilerden çatal talep edebilir ya da özgür bir biçimde chopsticklerle deneme yapabilirsiniz. 

 

bursa nilüfer dişçi ankara özel okul ankara kızılay dershane yenimahalle diş çukurambar dişçi ankara dershane batıkent kolej ffk inşaat kalça protezi ankara
Call Now Button0312 251 01 51