Ankara Batıkent Sushi

Ankara Batıkent Sushi

Uzakdoğu mutfağına olan düşkünlüğümüz günden güne artarken Ankara Batıkent sushi mekânları da çoğalarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Aslında Ankara gibi metropol şehirlerde bunu uzun zamandır yaşamaya devam ediyoruz. Özellikle geleneksel mutfaklar alternatif tatlar arayanlara çok büyük bir seçenek olarak görünebiliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı mutfak kültürleri denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi Uzakdoğu oluyor. Sushi Ankara dahil tüm Türkiye’de en çok bilinen Uzakdoğu yemeği olmasının yanı sıra çok uzun yıllar boyunca çiğ balık olarak anılarak bir nebze de olsa örselendi. Şimdilerde ise altın çağını yaşıyor diyebiliriz.

 

Ankara Batıkent’te Sushi Restoranları

Ankara Batıkent sushi restoranları özellikle ilginizi çekebilecek konseptlere sahip. Batıkent başlı başına bir yaşam merkezi olmasının dışında Yenimahalle ilçesinin yarısını oluşturan bir semttir. Sushi restoranları açısından çok geniş bir yelpazeye sahip olmasının yanı sıra diğer Uzakdoğu lezzetlerini keşfetmeniz ve yeni tatlar aramanız için de fırsatlar sunabiliyor.

Ankara sushi kültürüne ilişkin pek çok mekâna ev sahipliği yapmasına karşılık lezzet, kalite, uygun fiyat açısından adresiniz daha kısıtlı bir lokasyona çıkabilir. Kalitenin tesadüf olmadığını gerek mekânın ambiyansından, gerekse lezzetli bir sushiyi daha uygun fiyatlarla yiyebilmenizden anlayabilirsiniz.  Üstelik artık Uzakdoğu mutfağında yer edinmiş hemen hemen tüm sushi çeşitleri Ankara restoranlarında hem servis hem de paket olarak sunulabiliyor.

 

Sushi Yanında Servis Edilen Gari Nedir?

Sushi yerken pek çok farklı detayı bilmek zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Özellikle günümüzde wasabi en bilinir çeşni olarak her sushi siparişinin yanında karşımıza çıkarken ek olarak gari ile de karşılaşabilirsiniz. İşte bu bağlamda gari nedir ne değildir diye merak etmeniz gayet doğal. Sushinin yanındaki gari nedir diye sorduğunuzda ise alacağınız muhtemel cevap zencefil turşusu olacaktır.

Zencefil turşusu olan gari adeta sushi ile özdeşleşmiş bir lezzete dönüşmüştür. Bilhassa alternatif sushi türleri arasında geçiş yaparken ağzınızın tadını sıfırlamak, diğer sushinin tadını çok daha iyi alabilmek için kullanıldığını söyleyebiliriz. Yani Uzakdoğu mutfağını yeni keşfeden herkesin en favori çeşnilerinden birisinin gari olması gayet muhtemeldir.

 

bursa nilüfer dişçi ankara özel okul ankara kızılay dershane yenimahalle diş çukurambar dişçi ankara dershane batıkent kolej ffk inşaat kalça protezi ankara
Call Now Button0312 251 01 51